Uskumatu, aga mu põhiblogi Instagramis sai eile neljaaastaseks! Millegipärast alles nüüd tunnen end päris blogijana, mis siis, et väike.
Pärast pikemat pausi suure töökoormuse tõttu, kui polnud jõudu siin üldse midagi postitada, olen taas täiega sees! Jätkan postituste ja story’dega otse südamest – teemadel, mis mulle olulised tunduvad… ja loodan, et ka sulle.
Nii et ma olen tagasi, kuid nüüd katsetan hästi palju – kuidas suhelda teiega pidevalt, ilma pingeta ja läbipõlemata? Võib‑olla ChatGPT? Jah, aga ei. Tehisintellekt on abimees, aga kirjutan ise – muidu tundub, et see polegi enam minu blogi.
Blogimine on täiskohaga töö, ja alles sel aastal tunnistasin endale, et on täiesti okei olla vähem aktiivne, kui töö‑ ja eraelus on kiire.
Nagu kõik teised blogijad, ka mina loodan, et siia tuleb rohkem jälgijaid – mul on mida öelda, ja soovin, et seda kuuleks rohkem inimesi. Seetõttu püüan teha kõike nii nagu Instagrami teadus nõuab, aga need nõudmised muutuvad iga päev, kui mitte iga tund.
Praegu olen postituste ja reelside teemadega ristis – tunnen, et viimased teemad ei kõneta suuremat hulka inimesi. Räägin sellest, mis huvitab mind – aga kas see sind huvitab? Ja mu reisimuljed – äkki on neid siin liiga palju? Siis jälle mõtlen – see on osa minu elust, ja blogi ei saa ju olla ainult töö!
Minu põhiblogi @pro_karjeru on suurem, @career.pro on aga pigem peegel – samad teemad ja jutud, küll aga eesti keeles. Kuigi algne mõte oli teha see inglisekeelseks, nüüd mõtlesin ümber – elan Eestis, teen seda eestlastele, teen siis eesti keeles!
Suur tänu teile, kes olete siin ammu – teie reaktsioonid story’des, reelsides ja postitustes toovad alati rõõmu. Ja kui oled alles hiljuti liitunud – oled väga oodatud ja loodan, et leiad siit midagi kasulikku!
Blogi eesmärk pole 4 aastaga muutunud – usun, et tööl võib olla õnnelik. Tahan, et võimalikult paljud usuksid, et saab töötada rõõmuga ja väärika tasu eest ning jõuda oma eesmärkideni. Tean, et teist paljud on juhid ja ettevõtjad – ka teile on mul palju jagada. Kui olete siin, siis teate, et inimesed on teie peamine vara. Ja mina saan aidata teil seda paremini kasutada.
Kui soovite mind blogi sünnipäeva puhul õnnitleda, kutsuge oma venekeelsed sõbrad ja kolleegid @pro_karjeru jälgima, ja eestlasi @career.pro’sse. Mida rohkem teid on, seda rohkem tahan jagada.
Ja nüüd – veidi kaadritagust elu.
Sest olgem ausad – blogi on mitte ainult tekstid ja ekspertiis, vaid ka aeg, tähelepanu ja pidev rütmis püsimine. Ja see on väljakutse mitte ainult mulle, vaid tervele mu perele.
Nad on paratamatult hakkanud olema osa sellest protsessist, kuigi see polnud vabatahtlik. Mõni neist on kaamerat hoidmas, mõni taustal storis, mõni võitleb väsimatult telefoni ära võtmise nimel.
Näiteks see kõik võib välja näha nii:
– „Jääge vait, ma teen reelsi!” – pingetase on 10/10. Isegi kass tardub. Ja teate, kui palju võtteid on vaja? Eriti kui mul on kaks blogi kahes keeles?
– „Tee minust pilti. Ei-ei, nii ära tee. Pigem nii! Kuidas sa ei näe, siin olen liiga paks ja siin on veider nägu!” Andrei on ammu pinges: „Ma ei taha statiiv olla!” Teate, mis tunne on veenda oma kallimat, et ta pole statiiv?
– Valmistan lõunat, kõrvaklapid peas – kuulan Instagrami trendidest. Lõunasöök jahtub, sest „hetk … lõpetan karuselli, veel 10 minutit”. (OK, reaalselt tuli 47 minutit.)
– „Jälle oled telefonis. Jälle story?” Jah, see on minu töö. Kui hetkki vaba, haaran telefoni – et mõtet mitte kaotada ja teiega jagada.
– Pildistan kõike, mis ette tuleb – juhuks kui läheb vaja. Kui tuleb mõte, oleks hea, kui oleks ka sobiv pilt.
– „Mine kaameraga ära!” – karjuvad lapsed. „Ma ei hakka sind jälgima!” „Ema, mu sõbrad leidsid su TikTokis – häbi ju!”
– „Ema, kellele meie pühapäevased pannkoogid huvi pakkuvad?” „Nelja, kas sa teed veini ja shisha pilte ka?” „Äkki pole vaja kogu meie kodu näidata kõigile?”
Ehk siis… ema-blogija – pere väsimuse allikas number üks. Aga päriselt – ilma oma pere toeta ma seda kõike ei teeks.
Seega kui minu blogi sulle midagi annab – räägi sellest sõbrale. Või jaga kellegagi, kellele see võiks kasuks tulla. Mina jätkan jagamist – oma kogemust, küsimusi ja kõike seda, mis aitab elus, karjääris ja äris edasi liikuda.